Apie mus

Drąsa kurti, noras pažinti ir laisvė keistis – trys pagrindinės savybės, kurias turi kiekvienas VPC tyrinėtojas.  Esame atvira ir bendro tikslo siekianti organizacija, kuri nuolat leidžiasi į naujas keliones, o jų metu drąsiai taiko interaktyvius ir pasaulyje pripažintus kūrybiškumo metodus bei ieško naujų verslo idėjų.

Mūsų misija – suteikti laisvę pažinti ir realizuoti save, kūrybiškai tyrinėjant idėjų pasaulį.

Vizija – smalsi, idėjoms atvira visuomenė, gebanti kūrybiškai spręsti kylančius iššūkius ir drąsiai kurti pažangią aplinką.

Siekiame, kad kiekviena kelionė būtų kuo įsimintinesnė ir prasmingesnė, todėl į vieną vietą buriame savo srities specialistus, įvairių sričių verslo atstovus ir ambicingus studentus. Šiame kelyje svarbiausia:

Partnerystė

Tikime, kad noras bendradarbiauti – kiekvienos sėkmingos kelionės pamatas, grindžiamas pasitikėjimu, pagarba, atsidavimu bei atsakomybe už save bei kiekvieną esantį šalia.

Smalsumas

Neabejojame, kad kiekvieno tyrinėtojo svarbiausia savybė – neblėstantis žingeidumas ieškoti ir domėtis bei noras perduoti tai kitam.

Iniciatyvumas

Galvojame, kad gebėjimas žengti pirmąjį žingsnį nepramintu taku ne tik įkvėpia aplinkinius, bet ir skatina juos eiti kartu.

Saviraiška

Norime padėti atrasti save, o suradus paskatinti reikštis, nes tik tokiu būdu griūna visos komforto sienos!


Pagrindiniai mūsų įrankiai, be kurių neįvyksta nei viena kelionė į verslo idėjų pasaulį:

Design Thinking – metodika, kuri leidžia išsilaisvinti iš nusistovėjusių stereotipų ir įprastų problemų sprendimo formų. Ją pasitelkdami siekiame išlaisvinti kūrybiškumą, išsiaiškinti kliento poreikius, kurti prototipus ir, žinoma, testuoti galimus problemų sprendimo būdus, juos realiai taikydami.

Strategyzer (business model canvas and value proposition canvas) – įrankis, kurį pasitelkę siekiame atskleisti ir išryškinti pagrindines įmonės paslaugų ar produktų teikiamas vertes, struktūruotai analizuoti organizacijos vykdomus procesus ir kurti unikalų verslo modelį.

Method Kit – kortelių metodika, skirta idėjų modeliavimui, situacijų analizei, efektyvių susitikimų ir kūrybinių dirbtuvių organizavimui. Pagrindinės šios metodikos sąlygos – komandinis susibūrimas, kurio metu bendrai diskutuojama apie problemos sritis, reikalaujančias daugiausia dėmesio.

Lego Serious Play – patyriminis metodas, orientuotas į komandos narių tarpusavio ryšių stiprinimą, supratimą apie organizaciją ir savo rolę joje. Šios metodikos naudojimo metu dalyvių vidinės įžvalgos yra projektuojamos į žaidimo elementus, tokiu būdu siekiant išsivaduoti iš psichologinių rėmų.

Points Of  You – sąmoningumo žaidimas, skatinantis įkvepiančius bendravimo įgūdžius, kai kiekvienam dalyviui suteikiama galimybė klausti svarbių gyvenimiškų klausimų, gauti atsakymus ir pažvelgti į savo ateities perspektyvas.

Business Model You – asmeninės analizės metodas, skirtas pažvelgti į save lyg į verslo įmonę. Dalyviai turi galimybę įsivertinti tai, kaip jų turimi įgūdžiai gali būti pritaikyti prie besikeičiančių aplinkos veiksnių.

Narrative Therapy Approach – šio metodo esminė prielaida yra problemos atskyrimas nuo žmogaus (kiekviena problema tėra problema, o ne visas žmogus). Terapija padeda išsiaiškinti mūsų santykį su bėdomis ir suteikia ieškoti savo viduje atsakymų į tai, kaip jos turėtų būti sprendžiamos, atskleidžiant mūsų požiūrį į save ir gyvenimo siekius.

Pasiryžk kelionei ir kurkime nuotykį drauge!


(VDU) Verslo praktikų centro 2018 m. veiklos ataskaita