Verslumo akademija

Verslumo akademija – tai VDU gretutinių studijų (33 ECTS akademinių kreditų apimties) mokymų programa, 2018 m. Europos verslumo skatinimo apdovanojimuose pripažinta, kaip viena iš trijų geriausių iniciatyvų žemyne.

Programos tikslas – suteikti priemones savęs pažinimui, kuriant bei realizuojant drąsius asmeninius projektus bei sprendžiant verslo ar socialinius iššūkius.

Unikaliu „EQ thinking“ modeliu pagrįstoje programoje dalyviai lydimi mentoriaus vykdo savo asmeninį tobulėjimo planą bei ugdo komandinio darbo, kūrybinio mąstymo, emocinio intelekto, idėjų įgyvendinimo kompetencijas. Taip pat, šioje kelionėje kuriamas vertingas ryšys tarp studentų ir verslo atstovų, sprendžiami organizacijų pateikti iššūkiai, kur mokomasi spręsti realias socialines, kultūrines ar ekonomines problemas, kurti ir įgyvendinti novatoriškas idėjas. Bendradarbiaujama daugiau nei  su 70 verslo partnerių. 

Programą sudaro:

 • 2 išvažiuojamosios grupių formavimo stovyklos (rugsėjo 27-29 d. ir lapkričio 9-10 d.);
 • asmeninių ir komandinių projektų įgyvendinimas;
 • asmeninio tobulėjimo programa: individuali mentorystė, grupinės koučingo sesijos;
 • patirtis komandose sprendžiant tokių didžiųjų įmonių kaip „Festo Lietuva“, „Vičiūnai group“, „Volfas Engelman“ ir kt. pateiktus iššūkius;
 • pranešimai su įvairiais verslo, kultūros, pramogų srities specialistais;
 • kūrybinių metodikų mokymai („Lego Serious Play“, „Design Thinking“, „Business Model Canvas“, „Method Kit“);
 • galimybė išvykti į stažuotę užsienio šalyse;
 • bendruomeniškumą skatinantys renginiai.

 Išskirtinėje „Verslumo akademijos“ programoje ugdomos tokios kompetencijos kaip:

Komandinis darbas – gebėjimas, grindžiamas bendradarbiavimo ir įsiklausymo svarba, pasitikėjimu, pagarba ir vienas kito supratimu siekiant bendro tikslo.

Kūrybinis mąstymas – gebėjimas įprastus dalykus pamatyti naujai, drąsiai kuriant naujus sprendimo būdus, neatrastas idėjas.

Idėjų įgyvendinimas – gebėjimas žengti pirmąjį žingsnį nepramintu taku, idėjas ir asmeninę ar bendrą viziją paversti praktiniais, į tikslą orientuotas veiksmais.

Emocinis intelektas – gebėjimas suprasti savo ir aplinkinių poreikius, motyvacija, pozityvus požiūris į problemų sprendimo procesą ir pokyčius.

Pasiekimai

„Verslumo akademija“ 2018-aisiais Europos verslumo skatinimo apdovanojimuose, nominacijoje „investicijos į verslumo įgūdžius“, pripažinta, kaip viena iš trijų geriausių patirčių žemyne.

2017-aisiais Europos Komisijos tyrimų konsorciumo „University-Business Cooperation in Europe“ „Verslumo akademija“ išrinkta tarp 50 geriausių sėkmingo universitetų ir įmonių bendradarbiavimo pavyzdžių Europoje ir pasaulyje.

Studentai, norintys dalyvauti šiame Verslo praktikų centro intensyvių mokymų cikle, turi galimybę užsiskaityti 33 kreditų vertės gretutinių studijų programą „Verslumo akademija“. Pilna Akademijos mokymų trukmė – 8 mėn, ją sudaro du mokymų etapai –  rudens ir pavasario semestras.

Programos apimtis: 33 kreditai.

Studijų dalykai:

Pirmas pusmetis:

 • „Personal experiance design“ (6 kr.);
 • „Team experience design“ (6 kr.);

Antras pusmetis:

 • „Personal idea design“ (6 kr.);
 • „Team idea design“ (15 kr.);

Kviečiame registruotis į naują „Verslumo akademijos“ sezoną!