Studentai kviečia puoselėti meilę sau

Balandžio 5 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Verslumo akademijos studentai susirinko pristatyti savo mėnesio darbo vaisius – socialinius projektus, tema „Celebrating self“. VDU Didžiosios salės foje devynios komandos ragino priimti savo kompleksus, nepasiduoti aplinkos spaudimui ir puoselėti meilę sau.

Kadangi vienas iš kriterijų buvo įkvėpti kitus per savo pavyzdį, keletas komandų nepabijojo projektuose atskleisti ir savo pačių kompleksų – juos hiperbolizavo pasitelkdami savijuoką arba pasitelkė dailę – leido svetimiems žmonėms piešti ant savo kūno dalių, kurių nemėgsta. Taip pat, viena grupė savo projektu perteikė žinutę, jog prieš pradedant „švęsti save“, visų pirma turi save pažinti. Jie klausė gatvėje sutiktų žmonių, kas jie tokie, o reakcijas užfiksavo vaizdo įraše. Kitos grupės projektas pasirodė kaip socialinių tinklų akcija „Batų istorija“, kur žmonės skatinami siųsti savo istorijas kartu su savo batų nuotrauka. Taip batai tampa žmogaus nueito kelio metafora. Keletas komandų įvardino socialinių tinklų keliamą grėsmę mūsų savivertei, ir sukūrė vaizdo įrašus apie tai.

VDU Verslumo akademiją organizuojančio Verslo praktikų centro komunikacijos specialistė Rūta Šerpytytė dalinasi mintimis: „Verslo praktikų centre sąvoką „verslumas“ priimame, kaip tam tikrų kompetencijų rinkinį. Verslumo akademijoje nemokome, kaip rašyti verslo planą ar tvarkyti finansus. Manome, kad verslus žmogus pirmiausia turi būti emociškai intelektualus, gebėti kūrybiškai mąstyti, dirbti komandoje ir įgyvendinti idėjas. „Celebrating self“ sugalvojome kaip namų darbą, įprasminantį šias keturias kompetencijas. Nesitikėjome, kad ši užduotis išaugs į tokius prasmingus socialinius projektus, labai džiaugiamės  studentų rezultatais!“

Taip pat renginio metu Verslumo akademijos alumni Aurelija Ivanauskaitė, išgyvenusi meningokoko infekciją, papasakojo savo istoriją. Ligos metu Aurelija neteko rankos ir kojų pirštų, bet šiandien tai jai netrukdo džiaugtis gyvenimu ir skleisti optimizmą kitiems.

Su „Celebrating self“ projektais galima susipažinti tinklapyje: https://celebratingself.wixsite.com/vpcvdu.