VDU Verslo praktikų centro mentoriai stažavosi Suomijoje

Rugpjūčio pradžioje VDU Verslo praktikų centro mentoriai keliavo į Aalto universiteto Startuolių centrą (Startup Center) Helsinkyje ir dalyvavo „International Design Business Management“ (IDBM) bei tarptautinės kompanijos „Courage Ventures“ atstovų organizuotoje Dizaino ir inovacijų mokymų (angl. design and innovation training) programoje. Komanda turėjo galimybę susipažinti su „Design thinking“ ir „Lean Startup“ įrankiais bei metodikomis.

Mokymus vedė ir savo patirtimi dalijosi programos xEdu (angl. education business accelerator for startups) kūrėjas Will Cardwell, rizikos kapitalo bei privataus verslo ir startuolių konsultavimo įmonės kompanijos „Courage Ventures“ atstovas Povilas Valiauga, Aalto universiteto verslo, meno, dizaino ir architektūros krypties profesorius Miikka J. Lehtonen bei Katharina Schilli – specialistė, konsultuojanti įmones ir verslininkus klausimais, susijusiais su verslo valdymu, paremtu į žmogų orientuoto planavimo (angl. human-centred design) principais.

Vizito metu komanda lankėsi tarpdisciplininiame mokymosi ir produktų kūrimo centre „Aalto Design Factory“ (ADF), skatinančiame studentų, dėstytojų, tyrėjų bei pramonės sektoriaus atstovų bendradarbiavimą. Universitetuose veikiančių inovacijų centrų (angl. hub) tinklo „Design Factory Global Network“ (DFGN) atstovai, savo padalinius turintys net penkiuose pasaulio žemynuose, supažindino su organizacijoje vyraujančia ir sėkmingai veikiančia filosofija, skatinančia kūrybiškumą, veiksmingą problemų sprendimą bei patirtimi paremtą mokymąsi.

Tarpdisciplininių komandų darbo principais ir verslo iššūkių sprendimo praktine patirtimi dalinosi Aalto universiteto Tarptautinio dizaino verslo vadybos (angl. International Design Business Management, IDBM) programos lektoriai. Kūrybinių dirbtuvių metu mentoriai mokėsi naujų metodikų, kurias jau nuo rugsėjo mėnesio planuoja praktiškai integruoti į savo centro mokymų programas Lietuvoje.

Jau nuo rugsėjo mėnesio VDU Verslo praktikų centras pradeda naujas atrankas į vieną geriausių verslumo skatinimo iniciatyvų Lietuvoje – „Verslumo akademiją“. Naujienas ir informaciją apie registracijos pradžią sekite socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.