Verslo praktikų centras – geriausias verslumo skatinimo projektas

Europos Komisijos inicijuojamą ir Ūkio ministerijos vykdytą Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų konkurso nacionalinę atranką laimėjo du geriausi Lietuvos verslumo skatinimo projektai. Vienas laureatų – Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Verslo praktikų centro projektas „Verslumo akademija“. Šio projektų dalyviai jau yra oficialiai įkūrę startuolius.

Verslo praktikų centro projektas „Verslumo akademija“ kartu su kitų Europos šalių projektais dalyvaus Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų konkurso finaliniame etape, kur dėl nugalėtojų vardo kovos Europos lygmeniu. Geriausi Europos verslininkystės skatinimo projektai bus apdovanoti šių metų lapkričio 20 dieną Grace (Austrija).

„Verslumo skatinimo programos ne tik suteikia jauniems žmonėms žinių bei patirties, bet ir duoda apčiuopiamų rezultatų“, – teigia ūkio ministras Virginijus Sinkevičius. Taigi tokios programos prisideda auginant šalies startuolių ekosistemą“. Ministras džžiaugėsi, jog „Verslumo akademijos“ absolventai taip pat dalyvauja kuriant naujus, inovatyvius verslus.

Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų konkurso nugalėtojai bus renkami iš 32 Europos valstybių pasiūlytų nacionalinių atrankų laimėtojų nominacijose: „Verslumo dvasios skatinimas“, „Investicijos į įgūdžius“, „Verslo aplinkos gerinimas“, „Verslo tarptautinės plėtros skatinimas“, „Žaliųjų rinkų plėtros ir išteklių panaudojimo efektyvumo skatinimas“ ir  „Atsakingas verslas“. Taip pat specialus prizas bus įteiktas už kūrybiškiausią ir labiausiai įkvepiančią verslo iniciatyvą.

Vytauto Didžiojo universiteto Verslo praktikų centro projektas „Verslumo akademija“ nacionalinėje atrankoje nugalėjo kategorijoje „Investicijos į verslumo įgūdžius“. „Verslumo akademija“ – tai verslumo kompetencijų ugdymo programa, skatinanti jaunimo, švietimo institucijų, verslo, miesto savivaldos ir kitų partnerių bendradarbiavimą. Ji jaunimui suteikia galimybių tobulėti, ugdyti kūrybiškumą, susipažinti su įmonėmis ir organizacijomis, jų vykdoma veikla, kasdieninėmis problemomis.

Nuo 2015 m. „Verslumo akademijoje“ dalyvavo daugiau kaip 800 studentų ir 300 moksleivių. Suburtas per 70 partnerių tinklas, išspręsta daugiau kaip 50 įmonių ir organizacijų pateiktų problemų, įvyko per 260 kūrybinių dirbtuvių. 2017 m. „Verslumo akademija“ buvo atrinkta tarp 50 geriausių gerosios praktikos pavyzdžių Europoje ir pasaulyje universitetų ir verslo bendradarbiavimo srityje.