Verslo praktikų centro mokymo programas baigė šimtas studentų

Gruodžio 17 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Verslo praktikų centro sezono uždarymo šventėje pasveikinta net šimtas sėkmingai mokymų programas baigusių studentų. Baigimo pažymėjimus atsiėmė „Creative Lab“ dalyviai bei „Verslumo akademijos“ gretutinių studijų programą įvykdę studentai.

VDU Didžiojoje auloje vykusiame renginyje pusmečio rezultatais džiaugėsi studentai iš VDU, Marijampolės kolegijos, Aleksandro Stulginskio universiteto, Šiaulių valstyvinės kolegijos,  Verslo praktikų centro partneriai ir alumni. Šventės herojais tapo antroji „Verslumo akademijos“ gretutinių studijų karta. Pastarąjį pusmetį šie studentai savarankiškai pasirinko ir sprendė jiems aktualiausias socialines, kultūrines ir švietimo problemas Lietuvoje. Pasitelkdami pasaulyje gerai žinomą Design Thinking metodiką, mentorių bei ekspertų konsultacijas, dalyviai stovyklos ir kassavaitinių susitikimų metu išvystė tris idėjas, kurias veliau pristatė suinteresuotoms organizacijoms.

Tuo tarpu „Creative Lab“ dalyviai iš keturių auštųjų šalies mokyklų gilinosi į UAB „Festo“, UAB „Acme Europe“, Lietuvos marketingo asociacijos, UAB „Vičiūnai group“, AB „Volfas Engelman“, UAB „Mantinga“, Šiaulių apskrities vyriausiojo komisariato ir kitų įmonių bei organizacijų pateiktus iššūkius. Studentai susipažino su įvairiomis metodikomis, dalyvavo dvejose patyriminėse stovyklose, kassavaitiniuose susitikimuose su grupės mentoriais ir paskaitose. Šventės metu visi dalyviai buvo apdovanoti programos baigimo pažymėjimais, įmonių įsteigtais prizais, o penki geriausieji ir stropiausieji turės galimybę pavasarį stažuotis Kipre.

VDU Verslo praktikų centro direktorius Osvaldas Stripeikis šventės metu didžiavosi tobulėjančiais studentais bei mokymų centro pasiekimais: „Verslumo akademiją“ kartais  pavadiname „patirčių akademija“ turbūt dėl to, kad čia dalyviai susiduria ne tik su įmonių duotais iššūkiais, bet ir asmeninėmis baimėmis, kurias pusmečio ar vienerių metų kelionėje išdrįsta įveikti.  Rudenį Europos geriausiųjų trejetuke atsiduręs Verslo praktikų centro vardas ir veliau atsiimtas apdovanojimas priklauso visiems mums: ir studentams, pasižymėjusiems kruopčiu darbu, drąsa ir smalsumu, ir  partneriams, patikėjusiems mūsų idėjomis, ir, žinoma, centro komandai.“

Taip pat šventėje sveikinimo žodį tarė VDU rektorius Juozas Augutis, kuris pasidžiaugė vykdomomis veiklomis ir centro ateities planais bei plėtra. UAB „Festo“ personalo vadovė Giedrė Belazarienė gyrė studentų pateiktas idėjas, sprendžiančias įmonės įvaizdžio klausimus, bei prasitarė, kad  grupėlės sugeneruoti sprendiniai kitais metais bus įgyvendinami.

Renginio eigoje mokymų vadovas Liudas Švipas taip pat pristatė vykdomo „Patirties Partneriai LT“ projekto, kuriame bendraudarbiaujama su Lietuvos pramonininkų konfederacija ir keturiais didžiausiais šalies universitetais, organizuojamas veiklas bei sėkmingai vykdomą „Creativity Lab“ iniciatyvą, kurią jau baigė apie 100 moksleivių iš Tauragės rajono savivaldybės mokyklų.