„Verslumo akademija“ prasideda jubiliejinėje stovykloje

Pirmąjį pavasario savaitgalį Jadagonių kaimo „Pušyno poilsiavietėje“ startavo dar    viena „Verslumo akademija“. Tai jau dešimtoji šios programos stovykla, kurioje dalyvavo daugiau nei šimtas studentų iš Vytauto Didžiojo universiteto (VDU), Marijampolės kolegijos ir Šiaulių valstybinės kolegijos.

Pirmoji stovyklos diena buvo skirta komandų formavimui. Dalyviai buvo suskirstyti į rekordiškai daug – net 18 – tarpdisciplininių grupių, kurios visą dieną ėmėsi komandinių ir asmeninių užduočių. Pirmojo vakaro siurprizu tapo Afrikos būgnų šou, kur dalyviai buvo supažindinti su afrikietiškais mušamaisiais instrumentais bei turėjo galimybę patys pasimokyti, kaip taisyklingai jais groti.

Antrą dieną stovyklautojai susidūrė su pirmuoju savo rimtu iššūkiu: sukurti idėją Lietuvai arba pasirinktam miestui, kuri galėtų būti užregistruota „Idėja Lietuvai“ iniciatyvos sukurtoje platformoje. Dieną skyrę jos generavimui bei prototipavimui, vakare dalyviai savo geriausias idėjas pristatė vieni kitiems ir mentorių komandai.

Be komandinio darbo, dalyviai gilinosi ir į kitą svarbią verslumo kompetenciją – emocinį intelektą. Pasak VDU Verslo praktikų centro, verslus žmogus yra tas, kuris geba atpažinti ir suprasti savo bei kitų emocijas. Todėl dalis stovyklos užsiėmimų buvo nukreipta į save – asmeninių tikslų išsikėlimą, plano jiems įgyvendinti sudarymą, savo vertybių įvardinimą. Prie to prisidėjo ypatingas svečias – aikido  meno pradininkas Lietuvoje ir Kauno aikido klubo vadovas Raimondas Šepetys. Meistras papasakojo apie šį kovos meną, o vėliau dalyviams pravedė praktinį užsiėmimą – treniruotę.

Ši stovykla – tai trijų mėnesių programos pradžia. Toliau nauji studentai grupėse vykdys  kūrybinį projektą „Celebrating self“, lydimi mentoriaus susidarys individualų asmeninio tobulėjimo planą, su svarbiausiomis kompetencijomis susipažins paskaitų metu. Studentai, kurie Verslumo akademija tęsia antrą semestrą, dalyvaus paskaitose  bei dirbs su įmonių iššūkiais, . Šį kartą iššūkius pateikė „Festo“, „Vičiūnai group“, „Trukmė“, „Scandun“ ir „Autofortas Motors“.