„Verslumo akademija“ startuoja trijų dienų stovykloje Jadagonyse

Kaip ir kiekvieną pusmetį, taip ir šį paskutinį rugsėjo savaitgalį, „Verslumo akademijos“ studentai, dalyvaujantys „Creative Lab“ projekto mokymų programoje, savo nuotykį pradėjo trijų dienų stovykloje Jadagonyse.

Stovyklautojai iš Vytauto Didžiojo universiteto, Aleksandro Stulginskio universiteto, Šiaulių valstybinės kolegijos ir Marijampolės kolegijos per pirmąsias stovyklos dienas buvo suformuoti į 6 tardisciplinines komandas. Kūrybinių dirbtuvių metu jie sprendė simuliacinius probleminius atvejus, leidusius geriau susipažinti su tokiomis metodikomis, kaip „Design Thinking“ ir „MethodKit“, kurios ateityje pagelbės sprendžiant jau realius įmonių iššūkius. Paskutinį stovyklos vakarą originaliausias idėjas studentai pristatė mentorių bei koordinatorių komandoms ir išklausė patarimų.

Stovyklos uždarymo dieną komandos išsidalino tokių įmonių ir organizacijų , kaip UAB „Festo“, UAB „Acme“, „Lietuvos marketingo asociacija“, UAB „Vičiūnai group“, AB „Volfas Engelman“, UAB „Mantinga“, VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, Biudžetinė įstaiga, Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas iššūkius ir išsiaiškino, kokį atvejį teks analizuoti ateinančius 3 mėnesius. Toliau savo veiklas jie tęs kassavaitiniuose grupelių susitikimuose ir su verslumo kompetencijomis supažindinančiose paskaitose.

Tris dienas trukusioje stovykloje laiko buvo rasta ne tik darbui. Pirmąją dieną prasidėjusios kūrybinės dirbtuvės leido geriau pažint save bei komandos narius, o vakare – su tautinių šokių pagrindais. Vakarinėje dalyje dalyvavo ir meno ansamblis „Nemunas“.

Projektas „Creative LAB“ – unikali programa, kurios metu studentai aktyviai bendradarbiauja su įmonėmis ar socialiniais partneriais ir sprendžia jų pateiktus iššūkius. Tikslas – stiprinti Kauno, Marijampolės, Šiaulių bendruomenes per studentų ir verslo atstovų įtraukimą į verslumo ugdymo veiklas, kurios prisideda prie verslaus jaunimo ugdymo ir ekosistemos palaikymo. Projektas truks du metus, kur 270 studentų ugdys savo verslumo bei kūrybiškumo kompetencijas, o prie jų prisidės net 30 dėstytojų, kurie praeis verslumo ir kūrybiškumo kompetencijų mokymus ir bus pasiruošę prisidėti prie verslios asmenybes ugdymo įgytomis žiniomis.

Projektas Kūrybinės dirbtuvės: studentų verslumo ir kūrybiškumo ugdymas Šiaurės, Vidurio ir Pietų Lietuvoje (Creative Lab) Nr. 09.3.1-ESFA-K-731-01-0002 finansuojamas 2014-2020 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis.