Verslumo akademijos stovykloje „gimė“ kūrybiškos idėjos verslui

Lapkričio 10-11 d. „Turauskų“ kaimo turizmo sodyboje Varėnos rajone įvyko antroji Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Verslo praktikų centro vykdomo projekto „Creative Lab“ stovykla. Į šiuos dviejų dienų kūrybinių metodikų mokymus atvyko net 70 studentų iš keturių šalies aukštųjų mokyklų.

Stovyklautojams iš Vytauto Didžiojo universiteto, Aleksandro Stulginskio universiteto, Šiaulių valstybinės kolegijos ir Marijampolės kolegijos šie mokymai – ne pirmieji. Rugsėjo mėnesį vykusioje trijų dienų stovykloje vienuolika studentų grupių išsidalino realius įmonių ir organizacijų iššūkius, o į pateiktas užduotis gilinosi kassavaitiniuose susitikimuose. Ši stovykla buvo skirta konkrečios idėjos – iššūkio sprendinio – sukūrimui ir apipavidalinimui. 

Studentų grupės, lydimos Verslo praktikų centro mentorių, galvojo, atsirinko ir vystė idėjas naudodami tokius metodus, kaip „Idea priority map“, „Starburst“, „Method Kit“, „Lego Serious Play“ ir kitus. Antrą stovyklos dieną dalyviai ruošėsi savo idėjų pristatymams ir galiausiai jas pristatė mentorių komisijai, išgirdo jų pastabas ir pasiūlymus. Šie pristatymai  buvo ne tik puiki repeticija prieš pristatant idėjas imonėms, bet ir komforto zonos peržengimas dalyviams, kurie turi viešojo kalbėjimo baimę. 

Stovykloje sukurtas idėjas VDU „Verslumo akademijos“ studentai jau lapkričio 14 d. pristatys įmonėms tarpiniuose pristatymuose („pitch’uose“). Šiems studentams iššūkius pateikė UAB „Festo“, UAB „Acme“, „Lietuvos marketingo asociacija“, UAB „Vičiūnai group“ ir AB „Volfas Engelman“. Tuo tarpu Marijampolės kolegijos studentai sprendžia UAB „Mantinga“ iššūkį, Aleksandro stulginskio universiteto grupės savo idėjas pristatys VšĮ „Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybai“ ir UAB „Itoma“. Dalyviams iš Šiaulių valstybinės kolegijos  iššūkius pateikė Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas bei VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“. Galutiniai idėjų pristatymai vyks gruodžio pradžioje.

Ši stovykla, kaip ir visas projektas „Kūrybinės dirbtuvės: studentų verslumo ir kūrybiškumo ugdymas Šiaurės, Vidurio ir Pietų Lietuvoje (Creative Lab)“ Nr. 09.3.1-ESFA-K-731-01-0002 yra finansuojamas 2014-2020 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis.